DŪKŠTO GLOBOS NAMAI

Senyvo amžiaus ir suaugusių asmenų su negalia globos namai

Apie mus

     Nedidelėje, jaukioje Dūkšto miesto bendruomenėje, netoli Dūkšto ežero, įsikūrę Dūkšto globos namai, kuriuos 1992 m. įsteigė Ignalinos rajono savivaldybė. Tuo metu tai buvo pirmieji Ignalinos rajone globos namai, skirti gyventi senyvo amžiaus asmenims ir suaugusiems asmenims su negalia. Kadangi Globos namai yra savivaldybės biudžetinė įstaiga, tai juose apsigyventi gali Ignalinos rajono savivaldybės gyventojai, kuriems reikalingos globos ir slaugos paslaugos.

     Įstaigoje dirba 20 darbuotojų, kurie užtikrina kokybiškų paslaugų teikimą.

     Įstaigoje be apgyvendinimo, maitinimo, sveikatos priežiūros paslaugų yra organizuojamos laisvalaikio užimtumo paslaugos, kultūriniai renginiai, šventės.

     Dūkšto globos namuose gali apsigyventi 32 gyventojai. Asmenys apgyvendiname jaukiuose, namų aplinką primenančiuose dviviečiuose arba triviečiuose kambariuose.

Globos namų steigimo istorija

     1992 m. rugpjūčio mėn. įsteigti pirmieji Ignalinos rajono globos namai, skirti gyventi senyvo amžiaus ir suaugusiems neįgaliesiems žmonėms. 1994 m. g lobos namų gyventojai persikėlė į 327,92 kv. m²   geresnes patalpos, esančias Zarasų g. 5, vaikų darželio pastate.

     2001 m. Globos namams perduota 130,9 kv. m patalpos. Atitinkamai 2006 m. Globos namams perduota dar 67,87 kv. m.

     Nuo 2012 m. kovo 1 d. persikėlus Ignalinos Šaltinėlio mokykla į Dūkšto vidurinės mokyklos patalpas, Dūkšto globos namams perduota 758,96 kv. m² patalpos. Nuo šios dienos Dūkšto globos namams patikėjimo teise buvo perduotos visos 1275,1 kv. m³  bendro ploto patalpos.

Dūkšto globos namai

Mūsų vizija

Nuolat tobulėjanti ir taikanti pažangiausius socialinės globos metodus, moderni, naujoms iniciatyvoms atvira socialinės globos įstaiga, kvalifikuotų darbuotojų komandą, nuolat tobulinanti teikiamų paslaugų kokybę bei profesionalius ir dinamiškai reaguojančius telkinius į paslaugų gavėjų poreikius, teikiant ilgalaikę (trumpalaikę) socialinę globą bei šiuolaikiškiausią socialines paslaugas

Mūsų misija

Teikti ilgalaikės (trumpalaikės) socialinės globos paslaugos, senyvo amžiaus ir suaugusiems asmenims su negalia, atsižvelgiant į savarankiškumą, teikiama kompleksinė, nuolatinės specialistų priežiūros reikalaujanti pagalba.

Vertybės

Geras mikroklimatas / atmosfera

Pagarbiai bendraujame ir dalykiškai bendradarbiaujame, teikdami paslaugas veikiame kartu, kaip komanda. Esame atviri, draugiški ir paslaugūs. Kuriame atvirą, vidine ramybe, pasitikėjimu ir partneryste paremtą darbinę aplinką.

Gyvenimo kokybė

Įstaigos siekis – laimingas besišypsantis gyventojas. Vertinamas ir gerbiame įstaigų gyventojus, rūpinamės jų gyvenimo kokybe, pažanga ir tobulėjimu. Gebame įsijausti į kitą asmenį, jo emocinę būseną, tiesiogiai suprasti kitą jausmą. Gyvenimo kokybę suprantame, kaip fizinių, psichologinių, socialinių santykių, materialinių poreikių patenkinimo ir kaip asmeninio jausmo, kylančio dėl pasitenkinimo ar nepasitenkinimo gyvenimu.

Profesionalumas

Esame profesionalūs, kiekvieną darbą atliekame kokybiškai ir operatyviai, siekiame, kad mūsų veiksmai būtų kuriantys vertę. Vertiname profesine, dirbame sąžiningai, priimame sprendimus, kurių pagrindu yra išmanoma, už atlikimo darbų atsakymo įstaigų gyventojus, kolegoms ir sau. Vertiname teisingumą – elgiamės sąžiningai, etiškai ir teisingai. Esame teisinga ir socialiai atsakinga organizacija, jaučiame įsipareigojimų įstaigos bendruomenei ir aplinkai.

Nuolatinis tobulėjimas

Nuolatos analizuojame ir vertiname savo veiklą, kurią siekiame tobulinti. Nuolat siekiame geresnių rezultatų. Siekiame žinoti daugiau, domimės naujovėmis, labai drąsos keistis ir keistis, ieškome pažangių ir naudą kuriančių sprendimų bei juos įgyvendiname. Esame veikia pokyčiams, skatiname pažangias idėjas.

Socialinės atsakomybės ir tvarumo puoselėjimas bei inovacijų taikymas

Esame atsakinga įstaiga už jos poveikio aplinkai ir visuomenei, kartu su visuomeniniais ir valstybiniais sektoriaus partneriais ieškome novatoriškų sisteminių socialinių ir platesnių ekonominės gerovės problemų sprendimų. Puoselėjame tvarumą, kuris yra svarbios socialinės, ekonominės, kultūrinės ir ekologinės raidos sąlyga, paremta aiškia juridine plėtros baze ir priimamų sprendimų racionalumu. Taikome inovacijas, ieškome naujų idėjų, koncepcijų, technologijų, formų, metodų ir procedūrų, siekiant tobulinti Įstaigos valdymo, administravimo ir paslaugų teikimo veiklą.


Rėmėjai


UAB „Projestos projektai“

Maltos ordino pagalbos tarnybos Ignalinos grupei

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Ignalinos skyriui

Laisvės TV, VšĮ

Lietuvos gyventojams, paaukojusiems 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio

Rėmėjų vizitai


Partneriai


Ignalinos rajono kultūros centras

UAB Ignalinos sveikatos centras

VšĮ Ignalinos rajono poliklinika

Mykolo Riomerio universitetas Žmogaus ir visuomenės studijų fakultetas

Salako socialinės globos namai

Paberžės socialinės globos namai

Vilniaus Karaliaus Mindaugo mokykla