Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.


Rudens malonumai

Paskelbta 20.09.2017

Ruduo – metas kai daugelis žmonių palikę jaukius namus patraukia į miškus. Nes ten dygsta grybai! Vieniems – tai grybavimo džiaugsmas ir malonumas, kitiems – atsargos žiemai, o kai kam ir verslas.  

Žmonių vienų su kitais ryšį padeda stiprinti bendra veikla ir nėra svarbu, kokia veikla užsiimti. Galima vaikštinėti, žaisti šaškėmis, tvarkyti aplinką, Svarbiausia, kad ši veikla teiktų teigiamas emocijas. Tad kaip ir kiekvienais metais kartu su seneliais nepraleidome progos pagrybauti ir likusius namuose senelius paruoštais patiekalais iš grybų pavaišinti.

Skaityti daugiau »

IŠVYKA Į SOSTINĘ

Paskelbta 09.08.2017

Prieš vieną didžiausių bažnytinių švenčių – Žoline, su globos namų gyventojais nusprendėme apsilankyti sostinės bažnyčiose.

Pirmiausia išklausėme pamaldų Dievo gailestingumo šventovėje, vėliau aplankėme Vilniaus Katedrą – išsipildė vienos iš gyventojų svajonė ją išvysti. Po pikniko gražioje Bernardinų sodo aplinkoje aplankėme Šv. Onos, Bernardinų  bei Šv. Povilo bažnyčias.

Ir nors po kelionės visi grįžome pavargę, tačiau su gausybe įspūdžių bei teigiamų emocijų. 

Skaityti daugiau »

IŠVYKA Į ROJŲ

Paskelbta 19.05.2017

Gegužės 18 – ąją švenčiant Tarptautinę muziejų dieną gyventojai lankėsi Adomo Hrebnickio memorialiniame muziejuje Rojaus kaime. Visi kartu susėdę senoje klėtelėje klausėmės Dangutės, Galinos ir Agnės dainų, Ignalinos krašto muziejaus direktorės Renatos Veličkienės pasakojimų apie muziejų, buvo pristatytas šiais metais išleistas kalendorius „Metai Rojuje“. Vėliau visi pakviesti į lauką, kur buvo pratęsta pernai pradėta tradicija – pasodinti po obelaitę minint muziejų dieną. Na o prie obelaitės visiems kartu su muziejaus ir savivaldybės vadovais buvo smagu ir nusifotografuoti.

Skaityti daugiau »

Išvyka į Imbradą

Paskelbta 21.09.2016

Vasara baigėsi, bet prasidėjo šiltas ruduo, kuris gal net  patrauklesnis už  praėjusią lietingą vasarą.  Artėjant Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai ir esant palankiam orui,  rugsėjo 15 dieną pasinaudojome galimybe pasigrožėti saulėta diena, įkvėpti gaivaus oro.

Šį kartą mūsų išvykos tikslas –  pabūti piligrimais ir aplankyti netoli, kaimyniniame Zarasų rajone esančią  šventą Imbrado vietą. Pajusti šios vietos šventumą, pasimelsti Dievo Motinai, pamąstyti ir pasisemti Ilgio ežero vandens.

Pakeliui aplankėme Zarasų bažnyčią, kurioje kunigas  mielai mus priėmė, papasakojo bažnyčios istoriją. Pabuvojome rimtyje, ne viena žvakė buvo uždegta už mūsų artimuosius. Širdimi ir lūpomis, tardami maldos žodžius, kreipėmės į Dievą.

 

 Ar leistis į šią išvyką, kai kuriems mūsų Globos namų gyventojams buvo nepaprastas apsisprendimas.  Viską lėmė sveikatos būklė, ištvermė kelionėje, asmeninės savybės, o tarp jų pirmiausia – kuklumas.

Šventoje vietoje  beveik visi  buvome pirmą kartą.  Kiekvienas  savaip žavėjosi tos vietos šventumu –  skendo savo giliose ir slapčiausiose mintyse, brido į ežerą, nebijodami rudeniškai šalto vandens. Akmeniniu taku siekė Dievo Motinos paminklo, šlakstėsi Ilgio vandeniu, giliai širdyje tikėdamiesi Mergelės Marijos stebuklų. Visi drauge kalbėjome rožinį.

Grįždami iš piligriminės kelionės apsilankėme Šlyninkos vandens malūne, kur buvo į ką akis paganyti.  Kas pirmą kartą matė, o kas prisiminimuose paskendo, pamatę įvairius senovinius įrenginius.  Prie pat vandens malūno, lydimi girgždančių girnų garsų,  ant liepto virš vandens ir gražios gamtos apsuptyje padengėme stalą įvairiais užkandžiais ir gaiviaisiais gėrimais. Malūno šeimininkė pavaišino  patiekalais iš ekologiškų miltų.   Buvo prisimintos ir darniai skambėjo įvairios lietuvių liaudies dainos. Ragavome autentiškos duonos, jos   pirkome  lauktuvių ir  mūsų laukiantiems namiškiams.  Parsivežėme puikių įspūdžių. Į tokias vietas norisi sugrįžti dar ne kartą.

Skaityti daugiau »

Smagiai grybavome

Paskelbta 17.09.2015

Išaušus saulėtam rudens rytui, globos namų gyventojai ir darbuotojai nusprendė nepraleisti progos – vykti į iškilą. Labiausia viliojo mintis ir galimybė pabūti rudenėjančiame miške, pagrybauti. Dūkšto miškai tam labai tinka. Oras buvo saulėtas ir šiltas, niekas netrukdė gyventojams mėgautis gražia gamta ir grybavimu. Prisirinkome grybų pilnas pintines, grožėjomės gamta ir ragavome su savimi atsivežtų užkandžių. O grįžę į namus, kepėme grybus su bulvėmis ir visi draugiškai vaišinomės.

Skaityti daugiau »

Viešnagė Rojuje

Paskelbta 28.08.2015

Apniukusią, bet šiltą penktadienio popietę išsiruošėme į netoli Dūkšto esantį muziejų, kur vyko renginys „Rojaus spalvos“. Čia pasivaikščiojome po prof. Adomo Hrebnickio muziejų, dvelkiantį senove, pristatantį profesoriaus gyvenimo istoriją, veiklą ir paveikslus.

Skaityti daugiau »

Išvyka į Paukščių kaimą

Paskelbta 03.07.2015

Vasara – kelionių metas. Tad nieko nelaukdami, nusprendėme pakeliauti. O pradėjome nuo savo krašto. Juk tiek gražių ir neatrastų vietų čia galima rasti. Viena iš tokių Linkmenų seniūnijoje esantis Paukščių kaimas. Tad dviem autobusiukais iš Dūkšto pajudėjome link šios ypatingos vietos.

Skaityti daugiau »

Valgyt blynų - Salakan !

Paskelbta 07.04.2015

Yra sakoma: visur gerai, bet namie geriausia. Tuo labiau, jei tie namai savi, kvepiantys pyragais, ar ką tik iškeptais blynais, pilni jaukumo, šilumos...Deja ne visi tokius turime...

Skaityti daugiau »

Akcija - „Padėkime iškęsti baltąjį badą”

Paskelbta 06.02.2014

Ši žiema ypatinga. Ji atkeliavo ir nepavargdama bėrė ir bėrė snaiges, kurios storu puriu patalu užklojo žemę, o šiaurys vėjas ir šaltukas sukaustė upes ir ežerus. Ji neišgąsdino Dūkšto vaikų darželio vaikučių tačiau nuliūdino žvėrelius ir paukštelius. Gražia auklėtojų iniciatyva, vaikai dalyvavo akcijoje „ Padėkime iškęsti baltąjį badą“, kurioje dalyvauti pakvietė ir mūsų senelius. Globos namų gyventojai mielai sutiko.

Skaityti daugiau »